Fassaadide värvimine

Fassaadi viimistluskihti tuleb aeg-ajalt uuendada. Renoveerimisintervall oleneb aluspinnast ja viimistlusmaterjali liigist. Üldjuhul soovitatakse järgida alljärgnevas tabelis antud soovitusi. Fassaadi viimistlusmaterjal Renoveerimisintervall aastates Vajalikud uuendustööd Puit 3–10 (olenevalt viimistluskihist) Ülevärvimine Krohv (sh soojusisolatsiooni liitsüsteemid) 10–30 (olenevalt vimistluskihi kvaliteedist) Ülevärvimine Plaat (Tempsi, Kivex jt) 5–10 Pesu ja vajadusel plaatide vahetus Tellis ja sellesarnased materjalid (nt liimitav õhuke keraamiline tellis) 10–40 (olenevalt materjali omadustest) Pesu, telliste vahetus, vajadusel kogu fassaadi ülevärvimine   Lisaks fassaaditüübile oleneb renoveerimisintervall ka piirkonna välismõjude tugevusest, kasutatud materjalidest ja fassaaditööde kvaliteedist. Viimane tegur on Eestis üks peamisi fassaadi uuendamise põhjusi.   Millest fassaadi renoveerimist alustada? Enne fassaadi renoveerimist tasub kõigepealt analüüsida hetkeolukorda. Muu hulgas tuleb kindlaks teha, millised ehituslikud tegurid on fassaadipinda kahjustanud või võivad tulevikus mõjutada. Nendeks võivad olla näiteks vee ebapiisav äravool, lekkivad kinnitused või katuse ebapiisav ülekate. Soojusisolatsiooni liitsüsteemi (SILS) puhul tuleb kontrollida ka lõppviimistluse sobivust, võimalikke defekte ja kandevõimet. SILSi kasutatakse fassaadide soojustamiseks juba üle 60 aasta. Parima tulemuse saavutamiseks on mõistlik tellida asjatundjalt ekspertiis ning siis planeerida edasiseid tegevusi.   Pikaajaliste vaatluste tulemusel võib öelda, et nii nagu krohvitud müüritise puhul, sõltuvad ka SILSiga fassaadide kasutusiga ja renoveerimisintervall töötlemisviisist, kasutatavatest materjalidest ja hilisemast hooldusest. Pesu Seente või vetikatega saastunud pind tuleb kõigepealt puhtaks pesta, sest vetika- ja seenekolooniad ei sobi järgmistele kattekihtidele vastupidavaks aluspinnaks. Fassaadikatte pesemiseks kasutame eritehnikat ja pesuvee kogume kohe spetsiaalsesse anumasse, et see filtreerida ja puhastatud vesi kanalisatsiooni juhtida. Nii on kindel, et äsja eemaldatud seeneeosed või vetikarakud ei levi uuesti fassaadile.   Desinfitseerimine Kuigi peseme fassaadi põhjalikult, võib vetikarakke või seeneniite ja -eoseid ikkagi pinnale jääda. Et puhastamise tulemus oleks püsiv, töötleme pindu spetsiaalse desinfitseerimisvahendiga, et eemaldada seened ja vetikad.   Värvimine Desinfitseerimise toime ei ole püsiv, seepärast tuleb fassaadipind tingimata katta sobiva värviga.   Värvi kvaliteet sõltub kõikidest selle koostisosadest ja nende toimest. Näiteks vett tõrjuv toime üksinda ei ole imevahend: uurimistulemused kinnitavad, et liiga tugev vee tõrjumine võib fassaadi saastumisele hoopis kaasa aidata. Meie valitud värvid on väga kvaliteetsed ja spetsiaalsete omadustega tagades nii viimistluskihi pika kasutusea. great web hosting for your internet site which website is good for web hosting.

Fassaadide värvimine

Fassaadi viimistluskihti tuleb aeg-ajalt uuendada. Renoveerimisintervall oleneb aluspinnast ja viimistlusmaterjali liigist. Üldjuhul soovitatakse järgida alljärgnevas tabelis antud soovitusi.

Fassaadi viimistlusmaterjal

Renoveerimisintervall aastates

Vajalikud uuendustööd

Puit

3–10 (olenevalt viimistluskihist)

Ülevärvimine

Krohv (sh soojusisolatsiooni liitsüsteemid)

10–30 (olenevalt vimistluskihi kvaliteedist)

Ülevärvimine

Plaat (Tempsi, Kivex jt)

5–10

Pesu ja vajadusel plaatide vahetus

Tellis ja sellesarnased materjalid (nt liimitav õhuke keraamiline tellis)

10–40 (olenevalt materjali omadustest)

Pesu, telliste vahetus, vajadusel kogu fassaadi ülevärvimine

 

Lisaks fassaaditüübile oleneb renoveerimisintervall ka piirkonna välismõjude tugevusest, kasutatud materjalidest ja fassaaditööde kvaliteedist. Viimane tegur on Eestis üks peamisi fassaadi uuendamise põhjusi.

 

Millest fassaadi renoveerimist alustada?

Enne fassaadi renoveerimist tasub kõigepealt analüüsida hetkeolukorda. Muu hulgas tuleb kindlaks teha, millised ehituslikud tegurid on fassaadipinda kahjustanud või võivad tulevikus mõjutada. Nendeks võivad olla näiteks vee ebapiisav äravool, lekkivad kinnitused või katuse ebapiisav ülekate.

Soojusisolatsiooni liitsüsteemi (SILS) puhul tuleb kontrollida ka lõppviimistluse sobivust, võimalikke defekte ja kandevõimet. SILSi kasutatakse fassaadide soojustamiseks juba üle 60 aasta.

Parima tulemuse saavutamiseks on mõistlik tellida asjatundjalt ekspertiis ning siis planeerida edasiseid tegevusi.

 

Pikaajaliste vaatluste tulemusel võib öelda, et nii nagu krohvitud müüritise puhul, sõltuvad ka SILSiga fassaadide kasutusiga ja renoveerimisintervall töötlemisviisist, kasutatavatest materjalidest ja hilisemast hooldusest.

Fassaadide värvimine

Pesu

Seente või vetikatega saastunud pind tuleb kõigepealt puhtaks pesta, sest vetika- ja seenekolooniad ei sobi järgmistele kattekihtidele vastupidavaks aluspinnaks. Fassaadikatte pesemiseks kasutame eritehnikat ja pesuvee kogume kohe spetsiaalsesse anumasse, et see filtreerida ja puhastatud vesi kanalisatsiooni juhtida. Nii on kindel, et äsja eemaldatud seeneeosed või vetikarakud ei levi uuesti fassaadile.
 
Desinfitseerimine
Kuigi peseme fassaadi põhjalikult, võib vetikarakke või seeneniite ja -eoseid ikkagi pinnale jääda. Et puhastamise tulemus oleks püsiv, töötleme pindu spetsiaalse desinfitseerimisvahendiga, et eemaldada seened ja vetikad.
 
Värvimine
Desinfitseerimise toime ei ole püsiv, seepärast tuleb fassaadipind tingimata katta sobiva värviga.
 
Värvi kvaliteet sõltub kõikidest selle koostisosadest ja nende toimest. Näiteks vett tõrjuv toime üksinda ei ole imevahend: uurimistulemused kinnitavad, et liiga tugev vee tõrjumine võib fassaadi saastumisele hoopis kaasa aidata. Meie valitud värvid on väga kvaliteetsed ja spetsiaalsete omadustega tagades nii viimistluskihi pika kasutusea.

Fassaadide värvimine
Fassaadide värvimine
introduce excellent picks of top web hosting providers in usa to host great web hosting for website services provider which is excellent site for web hosting your personal web or even dedicated business website. Secondly, easy to use website solutions provided by hosts website uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at best web hosting providers top 5 uK for tested and proved quality well web hosting service providers
Fassaadide värvimine

 

KESTVAD FASSAADILAHENDUSED

Fassaadi Hooldus pakub tänapäevast oskusteavet ja tehnoloogiat fassaadide terviklikuks korrastamiseks.

Fassaadid

Tüüpilisi probleeme

Määrdunud fassaadid

Fassaadi kasutusiga

Hooldusest

Fassaadide pesu

Fassaadide värvimine

Fassaadide soojustamine

Kontakt

Deckol Nord OÜ

Tel (+372) 58 666 601